Za tímto projektem se neskrývá nikdo jiný než skupina mladých nadšenců, která se rozhodla vytvářet něco, co bude přinášet radost. Malované hrnečky jsou zhmotněnou představou takového dárku. Ranní káva nebo čaj, která vám vykouzlí milý úsměv na tváři, a to jen díky krásně malovanému hrnečku, ke kterému máte citový vztah.

Když procházíte staré obrázky, které jste kreslili sami, nebo je přinesli vaše děti, nejspíš se neubráníte vzpomínkám na staré časy a zasněnému pohledu. A byla by škoda, kdybyste si takové momenty nepřipomínali častěji. Obrázky si můžete dát do rámečku nebo je přidělat na lednici, ale většinou stejně po čase zůstanou schované někde v šuplíku. My obrázek dostaneme na hrneček tak, aby vypadal co nejlépe a dělal vám radost každý den.

Protože některé z vás zajímalo, jak se malovaný hrneček vyrábí, co všechno to obnáší, jestli vydrží v myčce, nebo dokonce zda se z něj může pít, rozhodli jsme se vám sepsat krátký popis výroby. Chvílemi to může vypadat trochu složitě, ale my se budeme snažit, abyste se v tom neztratili.

Naše práce začíná už od přijetí objednávky. Obrázek nejdříve stáhneme do počítače a pomocí grafických programů jej upravíme tak, aby na hrnečku vypadal co nejlépe. Pro ty, které zajímají podrobnosti, upravíme barvy, odstraníme pozadí a případně i drobné kazy na obrázku.

Takto upravený obrázek putuje na tisk. Nejde ovšem jen tak o ledajaký tisk. Jedná se o tisk, kdy se barva úplně nevsákne do papíru, ale zůstane na povrchu, aby se při další fázi mohla přenést na hrneček.
Nyní se dostáváme k té nejdůležitější části celého procesu – k hrnečkům. Ty, na které tiskneme, mají na povrchu miniaturní otevřené póry, které nejsou běžným okem vidět, ale i tak jsou pro nás velice důležité. Vezmeme si natisknutý obrázek, přilepíme ho na hrneček teplu odolnou páskou a vložíme ho do lisu, který hrneček obejme a zahřeje na 200 °C po dobu 6 minut.
Během této doby se barva z papíru vypaří přímo do miniaturních pórů na povrchu hrnečku, kde se uchytí. Po pár minutách vyndáme hrneček z lisu ven a necháme ho zchladit ve vlažné vodě. Póry se na hrnečku uzavřou a barvu udrží přímo uvnitř hrnku. 

Díky tomu můžete hrneček bez problémů umývat v myčce, nebo používat v mikrovlnné troubě a barva se vám nemůže smýt.
Teď už je novorozený hrneček připravený, stačí ho už jen pečlivě zabalit a odeslat na cestu k vám, kde každý den může přinášet radost.
Ještě nemáte vybraný obrázek? I tak budeme rádi, když spolu zůstaneme dál v kontaktu třeba pomocí Facebooku.

Ručíme Vám za to, že Váš hrneček přijde v pořádku. Pokud tomu tak nebude a na hrnečku se objeví jakékoliv jakostní vady, včetně kvality potisku, máte právo hrneček reklamovat. Pokud jste s hrnečkem z jakéhokoliv důvodu nespokojení, napište nám e-mail na info@malovanyhrnecek.cz. V případě, že Váš hrneček dorazil rozbitý, pošleme Vám co nejdříve nový zcela ZDARMA.